تبلیغات
ღღ★ღღ جیگیلی ღღ★ღღ

ღღ★ღღ جیگیلی ღღ★ღღ
به وب سایت جیگیلی خوش اومدید! 
قالب وبلاگ

ترك خوردگی فنجان ها و ظروف چینی را با شیر می توان برطرف كرد !

ترك خوردگی فنجان ها و ظروف چینی با شیر می توان برطرف كرد بدین منظور فنجان را درون شیر قرار داده و به آرامی به مدت نیم ساعت بجوشانید اگر ترك فنجان زیاد نباشد پروتئین موجود در شیر ترك را كاملأ می پوشاند و چینی شما جوش خواهد خورد.

برطرف کردن ظروفی كه ماهی در آن می ماند بوی بدی می گیرد

ظروفی كه ماهی در آن می ماند بوی بدی می گیرد برای برطرف كردن بوی آن چند روش می توان به كار ببندید:1: باید ظروف را در آب خیس كنید و مقداری ( 1 قاشق قهوه خوری) پودر خردل به آن بیافزائید و به هم بزنید.2: می توان مقداری سركه در ظرف به همراه آب بریزید و بوی آن را بردارید.

3: نیز می توانید قابلمه را تا نصف آب بریزید و كمی قهوه اضافه كنید و به جوش آورید.

4: راه دیگری كه برای رفع بوی ماهی از ماهی تابه می توانید به كار بندید، استفاده از چای كهنه دم است برای این منظور مقداری چای كهنه دم را درون ماهی تابه بریزید تا جوش بیاید و طبق معمول همیشه آن را بشوئید.

برای بردن بوی دست هایتان توصیه می شود كه كمی سركه به همراه نمك به كف دستتان بمالید و خوب مالش دهید سپس با آب سرد و صابون بشوئید.

بر طرف کردن برچسب های روی شیشه

برای برطرف كردن آنها لز سركه استفاده كنید به این صورت كه مقداری سركه داغ را با یك اسفنج (ابر) روی برچسب ها بمالید و مقداری فشار دهید و آرام آرام شروع به تراشیدن آنها نمائید و مرتبأ اسفنج را آغشته به سركه كرده روی آن بمالید تا بهتر خیس بخورد تا كنده شود. به جای سركه از آبلیمو هم می توانید استفاده نمائید.

شستن آشپزخانه های کوچک

اگر آشپزخانه شما كوچك است و می خواهید دیوارها و سقف آن را بشوئید كافی است كه یك قابلمه آب را روی اجاق گاز بگذارید تا جوش بیاید تا آشپزخانه مملو از بخار شود بعد با اسفنج یا ابر تمام دیوارها را پاك كنید و برای پاك شدن بهتر آنها هرچند لحظه یكبار اسفنج را در آب ولرم و پودر رختشویی بفشارید.

جلوگیری از سیاه شدن دكمه های طلایی رنگ

برای اینكه دكمه های فلزی لباس های شما همیشه درخشان باقی مانده و سیاه و كدر نگردد ( خصوصأ دكمه های طلایی رنگ) و یا بر اثر استعمال خراشیده نشود از همان ابتدا آنها را با لایه ای نازك از لاك بیرنگ (برق ناخن) بپوشانید ولی مراقب باشید كه لاك به پارچه ی لباس شما را آلوده نسازد برای جلوگیری از آلوده شدن لباس، قبل از شروع یك ورقه ی كاغذ زیر دكمه ها قرار دهید تا اگر اشتباهأ دستتان لغزید به پارچه آسیبی نرساند.

برای كندن كاغذ از سطوح چوبی چه باید کرد ؟

 اگر كاغذی به لوازم چوبی منزل شما چسبیده است و مایلید آن را بكنید هیچگاه با یك كارد یا تیغ و نظائر آن به جان آن نیافتید چرا كه با این عمل به لوازم چوبی شما آسیب وارد می آورد. در چنین مواقعی بهتر است از هر نوع روغن های مایع كمك بگیرید به این صورت كه چند قطره روغن روی كاغذ بریزد و لحظه ای صبر كنید سپس با پارچه ی نرمی مالش دهید و این عمل را آنقدر تكرار كنید تا كاغذ به كلی از چوب كنده شود. برای برطرف كردن برچسب ها و عكس برگردان های كهنه و قدیمی می توان از سركه استفاده نمود بدین صورت كه آنها را با سركه خیس كنید و لحظه ای صبر كنید سپس به آرامی با تكه پارچه ای آن را پاك نمائید.

نكاتی راجع به یخچال و فریزر

برای نگهداری و استفاده بهینه از یخچال و فریزر باید راه های زیر را به كار گیرید:1: از قرار دادن یخچال و فریزر در مجاورت دستگاه های گرما زا مثل اجاق گاز، آب گرمكن، شوفاژ و نور مستقیم آفتاب خودداری كنید.

2: یخچال و فریزر باید حداقل 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند تا هوا در فضای پشت آنها به خوبی گردش كند.

3: داخل یخچال را چند وقت یكبار با محلول جوش شیرین و آب پاك كنید.

4: مواد غذایی گرم را قبل از سرد شدن كامل در یخچال و فریزر قرار ندهید و از گذاشتن همزمان مقدار زیادی مواد غذایی در آن خودداری كنید.

5: اگر فریزر شما پر نیست بهتر است قبل از ساعت قطع برق آب را در ظرف های پلاستیكی بریزید تا یخ بزند بدین ترتیب فریزر خالی نمی ماند.

یخچال و رفع بوی بد آن

برای رفع بوی بد یخچال قبل از بیان راه دفع بوی آن باید گفت كه غذاها را در یخچال در باز نگذارید و چنئ مدت یك بار بخچال را از برق كشبده و پاك كنید و نگذارید كه یخچال بوی بد بگیرد ولی برای برطرف كردن بوی یخچال می توانید از راه های زیر بهره بگیرید:

الف: مناسب ترین وسیله برای این كار محلول جوش شیرین و آب گرم است ( كه محلول جوش شیرین ( 2 قاشق) و آب (1 لیتر ) را تهیه می كنید) و آن را با اسفنج به تمام قسمت های یخچال بكشبد از جمله طبقه های یخچال و جا یخی ها و كشوهای میوه را تمیز كنید و لاستیك درون یخچال را نیز پاك كنید و با اسفنج مرطوب دیگری همراه با آب و پودر رختشویی تمیز می كنید و با حوله ای نرم خشك كنید.

ب: راه دیگر برای رفع بوی یخچال گذاشتن پودر زغال در یخچال است و برای استفاده مجدد و بازیافت زغال می توانید هر از گاهی زغال را در قابلمه ای ریخت و روی شعله ای قرار داد و خوب گرم كرد تا مجددأ آماده جذب بوهای یخچال گردد.

ج: مقداری سركه داغ داخل یخچال بگذارید تا بوی بد آن از میان برود و لازم است كه ابتدا یخچال را خاموش كنید.

د: بوگیرهای مخصوص كه در یخچال استفاده می شود و در بازا ر موجود است می توان بهره گرفت.

و: اگر مقداری وانیل را به پنبه ای آغشته كنید و در درون یخچال بگذارید نیز بوی دلپذیری در یخچال ایجاد خواهد كرد.

اگر در مربا باز نمی شود ...

خیلی در حانه اتفاق می افتد كه درب مربا باز نمی شود به خاطر اینكه شكرك زده یا خشك شده است برای این منظور یك قطعه پارچه مرطوب به دور سرش بپیچید و با فشار دست آن را باز كنید و در صورتی كه موفق نشدید فقط درب آن را زیر شیر آب گرم بگیرید و روی آن نیم دقیقه رویش آب گرم باز كنید به احتمال زیاد باز خواهد شد و اگر باز هم در ظرف آب گرمی به مدت نیم دقیقه قرار دهید حتمأ درب آن باز خواهد شد.

برای لیوان هایی كه درون هم رفته چه باید کرد؟

گاهی در خانه اتفاق می افتد كه پس از مدتی كه دو لیوان درون هم قرار می گیرد به هم متصل می شود و اگر با روش خاص در نیاورید موجب شكسته شدن لیوان ها می شودولی بهترین راه برای درآوردن آنها این است كه لیوان ها را درون تشت آب داغی بریزید و لیوان بالایی را از آب سرد پر كنید مطمئنأ نتیجه مثبت خواهد بود. ( ولی باید توجه كنید كه اگر لیوان ها كم دوام است نباید آب گرم خیلی داغ باشد.)

كتری و سماور و رسوب زدایی

برای از بین بردن رسوب آهكی درون كتری و سماور می توانید:الف: كتری را داغ كنید و ناگهان مقداری آب یخ درون آن بریزید ( برای این منظور نباید كتری بسیار داغ شود كه موجب ریختن لحیم آن می گردد.)

ب: می توانید مقداری سركه درون كتری ریخته و مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آن را شسته و خشك كنید.ج: راه سوم كه یكی از راه های جلوگیری از رسوب گرفتن كتری و سماور است به این صورت است كه گوش ماهی یا فلس صدف را در كتری انداخته تا آهك موجود در آب را جذب كند.( قلوه سنگ نیز مفید است.)

د: راه دیگری كه برای رسوب زدایی مفید است این است كه در ظرف مورد نظر مقداری ( بستگی دارد به نوع ظرف) 2 یا 3 سیب زمینی رنده كنید و مدت نیم ساعت با آب درون آن،بجوشانید و بعد یك تكه زاج سفید كوبیده، به آن اضافه كنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید مشكل رفع خواهد شد.

ه: می توانید برای جرم گیری آن مقداری جوش شیرین ( آب همراه جوش شیرین) را درون ظرف بگذارید و روی شعله بگذارید و بعد اگر هنوز به طور كامل پاك نشده همین كار را تكرار كنید ثمربخش خواهد بود.

و: برای این منظور مقداری آب درون كتری بریزید آن را در مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذكور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن كتری رسوب زدایی می شود ( به شرطی كه مقدار رسوبات زیاد حجیم نباشد).

تمیز كردن وسایل پلاستیكی

برای تمیز كردن وسایل پلاستیكی باید با مقداری آب و صابون و یك اسفنج آن ها را شستشو دهید ولی اگر آنها خیلی كثیف شدند آن را خیس كنید و یك قاشق جوش شیرین بریزید و با یك قطعه پلاستیك آن را بپوشانید و بعد از چند ساعت با یك حوله مرطوب آن را مالش دهید و اثری از لكه باقی نخواهد ماند و انواع خوب پلاستیك ها ملامین ها هستند كه سخت تر و مقاوم تر هستند و آنها را می توان با آب داغ و صابون شست و با جوش شیرین لكه زدایی كرد و اگر لكه ها مقاومند می توانید از پربورات سدیم استفاده كنید.

ظرفی که غذا در آن سوخته چه باید کرد ؟

اگر غذا در قابلمه چسبیده هرگز از كارد و قاشق یا كف گیر فلزه برایس پاك كردن آن استفاده نكنید بلكه كافی است آن را از آب گرم پر كنیدو یك مشت نمك به آن اضافه كنید اگر غذا خیلی محكم به قابلمه چسبیده مقداری سركه در آن بریزید و بجوشانید تا كاملأ پاك شود.

 لامپ و نگهداری از آن

برای نگهداری و حفظ از لامپ های مصرفی باید نكات زیر را توجه داشته باشید:

1: یك لامپ كثیف می تواند 40 تا 50 درصد نور را از بین ببرد و هدر بدهد پس باید هرازگاهی لامپ ها را با احتیاط باز كنید و تمیز كنید.

2: برای پاك كردن لامپ از پارچه مرطوب با صابون استفاده كنید و یا تكه ای پنبه را در محلول مساوی آب و الكل خیس كرده با آن لامپ را تمیز كنید و بعد از شستن و خشك كردن با احتیاط سر جایش قرار دهید.
طبقه بندی: اطلاعیه،
[ جمعه 6 فروردین 1389 ] [ 04:28 ب.ظ ] [ راحیل ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سلام یه سلام رنگی به رنگ رز قرمز که خیلی دوسش دارم
از اینکه به وبم سرزدین خیلی خوشالم
من این وبو 18 بهمن 87 درس کردم
من راحیل 16 ساله متولد 22/1/76 هستم
رنگهای شادو دوس دارم اهنگهای شادو رپ گاهیم پاپو دوس دارم عاشق ریسک و هیجانم شادو شیطونو پر چونم از ادامای عینکی خیلی خوشم میاد چشای رنگی رو خیلی دوس دارم ولی احساس میکنم چشای مشکی یه برق خاصی داره از عروسک بدم میادو از خاله بازی متنفرم خیلی شاعرانه و رمانتیک فک میکنم ولی از لوس بازی بدم میاد

حتما حتما حتما نظر بدین
در نظر سنجی شرکت کنین
اگر دوست دارین در وبلاگتون منو با اسم جیگیلی بلنکین بد بم خبر بدین
دوستون دارم
نویسندگان
نظر سنجی
دوس دارین تو کدوم بخش بیشتر مطلب بزارم؟؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب